MEROE TRACK LIGHT – M320
Features
– Both the projector effect lens version and the stepless zooming lens version share the same lighting module
– Interchangeable CCT (3000K+4000K) with DIP switch
– Can change light spot shape/ size/ sharpness/ directions
– Can be horizontally rotated up to 350 degrees and vertically tilted up to 180 degrees
– ADC12 aluminium housing supports good heat dissipation
– Knob dimming, 0-100% brightness+adjustable
– Isolated internal flicker-free drive
Application Areas
It’s suitable for a museum, a supermarket, a specialty store, a show window, exhibition hall. Paying close attention to lighting, decoration, and background lighting so it can focus on the subject to emphasize special visual points.
Additional information
| CODE | M320 |
|---|---|
| OPTIC | 35° |
| LUMENS | 650-750lm |
| WATTAGE | 32W |
| LUMENS/W | 85LM/W |
| COLOR | BLACK / WHITE |
| IP RATING | IP20 |
| CCT | 2700K/3000K/4000K/5000K |
| CRI | 90 |
| CONTROL | ON-OFF / DALI |
| SIZE | Ø92*361*267*83 |






