Details
ZUCO PANEL LIGHT
| CODE | OPTIC | LUMENS | WATTAGE | LUMENS/W | CCT | IP RATING | CRI | CONTROL | SIZE |
| Z290 | 120° | 3480-3750lm | 36W | 100LM/W | 3000K/4000K/5000K/5700K | IP54 | 80 | ON-OFF / DALI | 595*595*32 |
Features
– Uniform light effect with optic lens.
– Integrated iron plate design provides excellent thermal management.
– Concise design offers high cost performance.
– Built-out driver.
– Installation: Pendant, Recessed.
Application Areas
Office & school lighting: office room, meeting room, classroom, etc. Commercial lighting: shopping mall, supermarket,
retail shops, etc. Other situations: hospital, laboratory, dust-free workshop, etc.
This panel light is the perfect combination and interpretation of smooth lines and elegant design, with the soft and
uniform light output, this panel light achieves a seamless integration of craftsmanship and art. The stepped frame
of the panel light allows it to blend perfectly with the ceiling and facilitates easy installation.
| CODE | OPTIC | LUMENS | WATTAGE | LUMENS/W | CCT | IP RATING | CRI | CONTROL | SIZE |
| Z290 | 120° | 3480-3750lm | 36W | 100LM/W | 3000K/4000K/5000K/5700K | IP54 | 80 | ON-OFF / DALI | 595*595*32 |
| CODE | Z290 |
|---|---|
| OPTIC | 120° |
| LUMENS | 3480-3750lm |
| WATTAGE | 36W |
| LUMENS/W | 100LM/W |
| COLOR | WHITE |
| IP RATING | IP54 |
| CCT | 3000K/4000K/5000K/5700K |
| CRI | 80 |
| CONTROL | ON-OFF / DALI |
| SIZE | 595*595*32 |